środa, 14 marca 2018

W piątek 23 lutego, w ramach cyklu spotkań osób z pasją gościliśmy w naszej szkole, panią Kasię oraz pana Pawła. Pan Paweł oraz pani Kasia są ratownikami medycznymi. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że wykonywany zawód narodził się z pasji jaką jest pomaganie innym. Nasi goście opowiedzieli naszym młodszym świetliczakom, dlaczego ratowanie ludzi jest dla nich ważne, co jest najwspanialsze w ich pracy a przede wszystkim pokazali w jaki sposób każdy z nas może pomóc osobie poszkodowanej.
Każdy z uczestników mógł zobaczyć co znajduje się w torbie ratownika, przekonać się ile trzeba mieć siły by ją podnieść, następnie nasi uczniowie ćwiczyli uciski ratownicze na fantomie, przypomnieli sobie prawidłową pozycję boczną bezpieczną, w której należy ułożyć poszkodowanego.
Pani Kasia oraz pan Paweł z pełnym zaangażowaniem opowiadali naszym uczniom że warto pomagać bez względu na wykonywany zawód, że życie ludzkie jest najważniejsze, że każdy może a nawet powinien pomagać.
Podkreślili, że bezinteresowna pomoc to wielka wartość w naszym egoistycznym świecie. Pomagając innym, pomagamy też sobie i zmieniamy świat na lepsze. Pomagajmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.