środa, 2 kwietnia 2025

Podsumowanie luty-marzec

Kolejne podsumowanie naszej pracy zaczynamy od wyników konkursu w skokach na skakance. Konkurs odbył się pod koniec marca a zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie największej liczby skoków w dwóch kategoriach:

KLASY 1:

I  miejsce: Kornelia K. - 392 skoki

II miejsce: Zuzia Ż. - 156 skoków

III miejsce: Marysia S. - 63 skoki

KLASY 2-3

I miejsce: Zuzia R. - 378 skoków

II miejsce: Wojtek M. - 359 skoków

III miejsce: Zuzia K. - 318 skoków.

Gratulujemy i zazdrościmy kondycji fizycznej.

W piątki na zajęciach badających jak działa świat przeprowadzaliśmy doświadczenia wyjaśniające różną gęstość substancji, dlaczego można nadmuchać balon za pomocą sody oczyszczonej, dlaczego raz jest łatwiej a raz trudniej wbić słomkę w ziemniaka oraz jakie siły działają na spadającą filiżankę do której przywiązany jest sznurek i mała zabawka na jego końcu.


Odwiedziła nas siostra Alicji i przeczytała nam fragment jej ulubionej książki. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy rodziców, dziadków lub rodzeństwo do odwiedzin.

Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu regularnie nas odwiedzają. Wspólnie bawią się z naszymi "świetliczakami", a ostatnio przygotowały ciekawe doświadczenia i eksperymenty.

W tygodniach, w których rozmawialiśmy o kosmosie i dinozaurach wspólnie zbudowaliśmy kosmiczną rakietę oraz uczyliśmy się rozpoznawać dinozaury na podstawie ich szkieletów.


Na zajęciach origami powstały: koty, foki, żółwie, ryby i samoloty.


Natomiast na zajęciach z koralikami do prasowania zrobiliśmy misie, samochodziki i postać z filmu pt. "Strażnicy galaktyki" Groot.


Ze sznureczków robionych na szydełku Iga zrobiła sobie mały dywanik.


W czasie wolnym tworzymy różne prace plastyczne i dekoracje.

piątek, 31 stycznia 2025

Podsumowanie stycznia

W styczniu rozstrzygnęliśmy dwa konkursy. Pierwszy pt. "Jak dobrze znasz flagi świata?" spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci. Wszyscy dzielnie, przez dwa tygodnie, uczyli się i sprawdzali swoją znajomość flag do momentu, w którym wyłoniliśmy zwycięzców. 


I miejsce
Tymek T. kl. 1b
Jan P. kl. 2c
Kuba P.  kl. 3b
Jan Ś. kl. 3b
II miejsce
Sebastian W. 2b
K. Tomaszewski kl. 3a
Wojtek M. kl. 3c
III miejsce
Krzyś S. kl. 2c
Kasia B. kl. 3a
Kacper R. kl. 3b
Wyróżnienia
Klara D., Tosia G., Zuzia R., Julia O., Ksawery D., Krzyś P., Dima H. Beniamin B., Tymon G.

Drugi konkurs pt. "Kartka z kalendarza" jak co roku spotkał się ze sporym zainteresowaniem dzieci. Zwycięzcy podziwiają swoje prace w kalendarzach na nowy rok. Nagrodzeni zostali: Antonina Ś. kl. 3a (styczeń), Polina K. kl. 3b (luty), Aleksandra P. kl. 3c (marzec), Jan K. kl. 2a (kwiecień), Rafał R. kl. 2c (maj), Łucja P. kl. 3c (czerwiec), Julia K. kl. 3a (lipiec), Wojtek M. kl. 3c (sierpień), Julia O. kl. 3c (wrzesień), Klara D. kl. 3b (październik), Gabrysia G. M. kl. 1d (listopad), Zuzia R. kl. 3c (grudzień).


W styczniu zakończyliśmy projekt organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci pt. " Planeta zdrowia. Dlaczego nasze kości są twarde?". 



Odwiedził nas tata Gucia z kl. 3a, który przeczytał naszym dzieciom fragment książki poleconej przez Gustawa. Serdecznie zapraszamy pozostałych rodziców lub dziadków do odwiedzin i przeczytania fragmentów książek. Chętnych prosimy o kontakt z wychowawcami świetlicy.


W piątki, poprzez doświadczenia, poznajemy odpowiedzi na różne pytania. Tym razem dowiedzieliśmy się gdzie łatwiej pływać, w oceanie czy w jeziorze, czy zimne ognie na pewno są zimne, czy jajko może się odbijać niczym piłeczka kauczukowa, czy da się ustawić kubek na trzech deseczkach tak żeby unosił się nad powierzchnią, co się stanie jeżeli postawimy świeczkę w wodzie i zakryjemy ją np. słoikiem.


Na zajęciach origami zrobiliśmy koronę, krawat i koszulę oraz płaszczkę. 


Z koralików powstała postać z bajek Disneya - Stich. Jak do tej pory to nasza najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna praca.


W czasie wolnym od zajęć szydełkujemy, układamy fantastyczne rzeczy z klocków lub tworzymy coś plastycznego.