Zgodnie z planem pracy świetlicy, świetliczaki wkroczyły w świat savoir-vivre.
W naszej świetlicy odgrywaliśmy scenki dramowe przedstawiające kulturalne zachowanie. Każdy z uczestników zaprezentował odpowiednią postawę, a świetliczaki, które dotąd nie znały odpowiednich postaw z całą pewnością zapamiętają tę naukę. Następnie, świetliczaki mogły swobodnie wypowiedzieć się dlaczego warto być kulturalnym? Przypomniały sobie o ważnych słowach ( dzień dobry, przepraszam, dziękuję , proszę).
W kolejnym dniach, zadaniem świetliczków było wykonanie plakatów pt.” Dobre maniery”. Uczniowie kolorowali drukowane ilustracje przedstawiające wzorowe zachowania. Powstały wspaniałe prace – kodeksy dobrych manier, które ozdobiły naszą salę świetlicową i nie pozwalają zapomnieć o ważnych zasadach.
Aby utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę, nasi uczniowie w kolejnych dniach czytały, słuchały oraz analizowały książki dla dzieci związane z Savoir –vivre.
Dzięki temu wszyscy uczestnicy uświadomili sobie, jak ważna jest znajomość dobrych manier i przestrzeganie ich. Kultura osobista to wizytówka każdego ucznia w szkole.
W kolejnym tygodniu przygotowywaliśmy się do balu: projektowaliśmy maski, stroje oraz dekoracje karnawałowe.
Maski karnawałowe uczniowie wykonywali z wcześniej przygotowanych szablonów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na chwilę stać się motylkiem, kotkiem, misiem, tygrysem, królikiem albo tajemniczym nieznajomym. Po przygotowaniu szablonów, uczniowie zdobili maski używając różnego rodzaju materiałów dekoracyjnych tj.: farby, kredki, cekiny, brokat, kolorowe piórka itp. Podczas wykonywania prac byli oni bardzo pomysłowi i kreatywni. W efekcie, przygotowane przez nich prace były kolorowe, oryginalne i ciekawe. Przygotowane maski zostały wystawione na gazetce gdzie mogli je oglądać inni uczniowie.
Dzień przed balem szkolnym, w naszej świetlicy odbył się mini bal na którym nasze świetliczaki mogły zaprezentować piękne stroje, maski oraz rozruszać mięśnie przed wielkim balem szkolnym. Na początku, wszystkie dzieci biorące udział w mini balu zintegrowały się dzięki wesołym zabawom m.in. wesołe krzesła, przechodzenie pod liną, taniec z balonami i serpentynami, następnie przy ulubionych piosenkach mogły wykazać się swoimi talentami tanecznymi. Było bardzo wesoło i kolorowo.
Na koniec miesiąca odbył się Świetlicowy Maraton Uśmiechu. Jak wiadomo, w naszej szkole jest wielu żartownisiów, jednak tylko kilkoro z nich odważyło się wystąpić przed publicznością i „sypać” żartami. Najbardziej rozśmieszył kolegów i koleżanki Filip Kusiak kl. 3b zajmując I miejsce, II miejsce zajął Michał Łysik kl. 2b a III Oskar Bogowolski kl.3a. Gratulujemy i dziękujemy, bo śmiech to zdrowie.